
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1069
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07718
Ext.Price$0.07718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07718 | $0.07718 |
| 10 | $0.06950 | $0.69500 |
| 50 | $0.06259 | $3.12950 |
| 100 | $0.05613 | $5.61300 |
| 500 | $0.05034 | $25.17000 |
| 1000 | $0.04590 | $45.90000 |
| 3000 | $0.04185 | $125.55000 |
